Zespół RGK-ES

    Zespół RGK-ES a dokładniej Rocket Genius Klub- Elektryk Słupsk, to sześcioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku. Jesteśmy młodymi
i kreatywnymi ludźmi pełnymi pasji i zamiłowaniem do nauk technologicznych. Jako drużyna chcemy podążać w kierunku przedmiotów ścisłych, zwłaszcza matematyki
i algorytmów z programowaniem. Wobec tego bierzemy udział w Międzynarodowym Konkursie CanSat, o którym więcej możecie przeczytać w zakładce O misji CanSat.

Mamy wspólne cele, ale każdy inne predyspozycje. Aby nasza misja mogła się rozwijać, każdy członek ma wyznaczone zadania:

Karolina  – lider Zespołu RGK-ES. Jej praca polega na prowadzeniu strony internetowej i mediów społecznościowych, współpracy ze sponsorami, kampaniach promujących nasz zespół oraz dokumentację całego projektu. Zajmuje się również konstrukcją mechaniczną, działaniem i testowaniem CanSata.

Igor  – jego zadaniem jest programowanie i tworzenie algorytmów. Dzięki zdolnościom analitycznym Igor może tworzyć programy potrzebne nam do analizy  danych.

Kacper – również jak Igor odpowiada za programowanie i algorytmikę. Jego niezwykłe umiejętności i zamiłowanie do tworzenia programów jest dla nas niezmiernie ważne.

Szymon – jego zadaniem jest projektowanie obwodów elektrycznych i  transmisja danych. Jako technik elektronik  Szymon jest w stanie zaprojektować obwody elektryczne i wykonać potrzebne obliczenia matematyczno-fizyczne. Wspiera również Karola w transmisji danych.

Piotr – odpowiedzialny jest za spadek i lot CanSata. Jako projektant mechaniczny, Piotr zobowiązany jest do projektowania części mechanicznych oraz fizycznego umiejscowienia modułów w naszej sondzie.

Maciej  – koordynator i opiekun naszego zespołu. Jako nauczyciel informatyki jest dla nas ogromnym wsparciem w wielu aspektach. Dzięki jego ogromnej wiedzy
i pomysłom możemy rozwijać naszą misję. Pan Maciej zapewnia nam zaplecze techniczne, dzięki czemu możemy wspólnie pracować i pomagać sobie wzajemnie.